Pramogų ir poilsio parkai Lietuvoje

Pramogų Parkai

Belmonto nuotykių parkas

Posted by Marius on 2011/07/03 in Nuotykių parkas with 1 Comment


Pradėkime nuo to, kad šiuo metu vyksta akcija, kai nuo 11 iki 13 valandos perkant bilietą ir pasakius slaptažodį “Belmonte pigu” visos paslaugos kainuoja 25 litus (pilna kaina – 50 litų). Vaikams – 18 litų. Parką išbandau su šeima – aš, mano ekstremalė žmona ir du jaunuoliai, kuriems 3 ir 4 metai, o ūgis dar nesiekia metro.

Suprantama, suaugusiai žmonių kompanijai pramogos parke vyksta kur kas įdomiau ir greičiau, bet su šeima pramogauti yra kur kas daugiau iššūkių ir atsakomybės. Su šeima einant į nuotykių parką reiktų nusiteikti, kad pereisite 2-3 trasas.

Taigi apie Belmonto nuotykių parką Vilniaus pakraštyje. Nuotykių parkas iš tiesų nerealus. Pušynas, kalvelės ir šalia tekanti Vilnelės upė tikrai gali pasiūlyti nuostabų poilsį gamtoje. Veikia 4 trasos – Geltonoji, skirta mažiesiems, Žalioji – apšilimui, Raudonoji – rimtam pasilaipiojimui ir Juodoji – adrenalino fanatikams ir ištvermingiausiems. Mėlynoji trasa kol kas neveikė, tad apie jos sunkumą sunku spręsti. Viską vainikavo nerealus 333 metrų ilgio skrydis. Galite pasižiūrėti video, kaip atrodė ten kybant :) Tikrai nerealus pojūtis, juo labiau, kad už jį papildomai mokėti nereikia.

Kaip kokiame realybės šou galėčiau padalinti pliusus ir minusus.

Pliusai

Didelį pliusą užsidirbo instruktoriai, kurie pasiūlė vaikus patampyti lynu, kai šie perėjo savo geltonąją trasą ir staiga nebeturėjo ką veikti. Tuo tarpu tėveliai galėjo praeidinėti savo trasas. Nuoširdžiausiai dėkoju abiems instrukturiams, kurie padėjo vaikučiams paskraidyti. Jie patys tai pasiūlė. Paslaugūs ir profesionalūs instruktoriai – Belmonto parko pažiba!..

333 metrų skrydis, kuris įeina į tą pačia kainą – nerealus. Savo lankstinuke Belmonto nuotykių parkas giriasi, kad tai ilgiausias skrydis. Net jei ir sumelavo, skrydis iš tiesų buvo nepakartojamas ir suteikė daug teigiamos energijos (ta prasme – adrenalino:) ).

Raudonoji trasa pusvalandžiui privertė mane pamiršti, kad kažkur yra darbas, mokesčiai, kultūra, maistas, automobiliai. Tik apačioje žemai žemai esantys vaikai priminė, kad esu šeimos galva ir nukristi neturiu teisės, nors pora kartų jau norėjau pasileisti… Viskas aišku, saugu, nes karabinais kabinausi sąžiningai, taip kaip ir nurodė instruktorius. Gal ji buvo ir kiek per ilga, nes galo nesimatė, ir visi džiaugėsi pasiekę finišą. Jei raudonoji trasa tokia ilga ir sunki, tai kokia tada Juodoji?..

Nerealaus grožio aplinka. Belmonto restoranai, malūnas, fontanai, ežerėlis su juodosiomis gulbėmis ir net Olialia mergaičių fotosesija. Visa tai yra labai gražu akiai ir veiklos užtenka visai dienai. Šašlykai tikrai skanūs :) Labai gerai yra tai, kad Belmonto restorane yra padaryta vaikams visai rimta aikštelė laipiojimui su čiuožykla. Labai geras lipimo tinklas, kuris tinka ir suaugusiems.

Minusai

Instruktorinė, kurioje susimokama, pildomos sutartys ir uždedami karabinai per toli nuo pačio parko. Man, apkūniam vyriškiui, net pora prakaito lašelių išmušė, kol nuėjau iki to parko… Aišku, pažiūrėkime ir iš teigiamos pusės – tikrai geras apšilimas prieš kokią nors trasą.

Vaikams kaina per didelė – 18 litų, nors realiai jie gali eiti tik Geltonaja trasa. Taip pat neišspręsta vaikų veikla tol, kol tėveliai netyčia užlipa ant ilgosios Raudonosios trasos. Mums pasisekė, kad instruktoriai su jais užsiėmė, bet taip būna ne visuomet ir ne visiems.

Raudonoji trasa per ilga. Jei būčiau turėjęs jos žemėlapį tikrai nebūčiau lipęs. Pusvalandis trasai įveikti yra gana ilgas laiko tarpas. Tuo tarpu Žalioji trasa per paprasta. Kontrastas didokas…

Verdiktas

Jamam šitą trasą, bet čia atvažiuosim su suaugusiais be vaikų, kad spėtume pereiti ir Žalią ir Raudoną trasas. Belmonto nuotykių parkas turėtų būti populiarus tarp ištvermingų ekstremalų, kurie tikrai nori pajausti visą laipynių svaigulį. Malonumas, deja, tik antraeilis dalykas. Viską gelbsti nereali kaina ir aplinka, kuria gėrėtis galima visą dieną.

Foto galerija

Belmonto restorane jau galima daryti apšilimą perėjus paprastas karstynes vaikams.

 

Pasiekus parko pradžią atsiveria toks vaizdelis - virvės virvelės, virvytės ir virvagaliai :)

Pradžia - Geltonojoje trasoje su vaikais. Kartais jiems buvo sunku pasiekti lynus, bet teigiamų emocijų buvo daugiau nei ašarų...

Vienų tokio amžiaus vaikų nepaleidome, nes jie paprasčiausiai nesuprato, kaip persegti karabinus.

Kol tėtė užsiima su vaikais, mama išvando Žaliąją trasą, kuri pasirodė per paprasta, o ją pereiti užtruko apie 10 minučių.

Marius Raudonojoje trasoje. Dar pati pradžia, tad nieko sunkaus...

Kai kurios vietos Raudonojoje trasoje reikalauja itin stiprių rankų

Raudonoji trasa iš apačios. Beje, šermukšniai jau vaisius sunokino. Belmonto nuotykių parko miškas - labai gražus.

Paskutinis Raudonosios trasos skrydis. Jų buvo net 3.

Ir video, kaip skridau ilguoju 333 metro ilgio lynu:


Jei buvote Belmonto laipynių parke, parašykite savo įspūdžius komentarų formoje. Norėtųsi žinoti ir išgirsti ir kitokią nuomonę.

« previous post

Visi nuotykių parkai

Šis projektas yra apie nuotykių parkus atvirame ore - gamtoje. Tai laipynės arba dar va...

next post »

Nuotykių parkas „Lūšies k....

Atostogos prie Baltijos jūros dažnai sukelia nemažai galvos skausmo, ypač, kai ryte pr...

 1. Povilas2011/09/20 - 07:28 #1

  Dėl trasų sudėtingumo pilnai pritariu. Nors man raudonoji trasa nepasirodė per sunki. Bet čia jau asmeniškai. Tačiau su instruktoriais mano nuomone pas juos prastai. Tuo metu kai aš buvau pačiam parke dirbo 2 instruktoriai. Gal tai ir nebūtų mažai, bet tai buvo laikas po darbo, kai tikrai pilnas parkas buvo lankytojų. O bėda buvo ta jog beveik visą laiką kiek ten teko prabūti (apie 2,5h) instruktoriai nieko daugiau neveikė kaip nuiminėjo nuo trasu žmones negalinčius jų praeiti. Vadinasi visi kiti realiai buvo likę be priežiūros. Praėjau taip pat daug nuotykių parkų, bet tiek nukėlinėjimų nuo raudonosios trasos dar niekur neteko matyti. Nukėlimai nuo juodos trasos natūralu, bet jei 2 instruktoriai 2h nuolatos nukelineja tai viena tai kita zmogu ir negali priziureti bendros tvarkos tai jau nera naturalu ir gerai.

  Reply
Leave a Reply

No trackbacks yet.

Posts with similar tags
Posts in similar categories

Apie projektą

Šis projektas yra asmeninė vieno žmogaus iniciatyva apžvelgti Lietuvos nuotykių ir pramogų parkus. Aktyvus laisvalaikis gamtoje darosi vis populiaresnis, tad būtina apžvelgti tai, ką turime. Jei manote, kad kažkuris nuotykių parkas praleistas ir nepaminėtas, brūkštelkite el. laišką: maruxz@gmail.com

 • Recent Post

  • Ąžuolynės nuotykių parkas

   by Marius with No Comments

   Šį sezoną pradedame vidury savaitės aplankydami Ąžuolynės nuotykių parką keli kilometrai iki Aukštadvario, Trakų rajone. Tai šeimos versla...

  • 2012 metų sezonas

   by Marius with No Comments

   Sveiki visi, kas užklydo čia atsitiktinai ir skaitė informaciją, tiksliau - asmeninę nuomonę ir įspūdžius, iš pramogų parkų. Kaip ir perna...

  • Taurų nuotykių parkas

   by Marius with No Comments

   Tęsiame kelionę po Lietuvos nuotykių parkus. Šį kartą apsilankėme tėviškėje – Tauragės rajone. Nuo mokyklos laikų žinomos vietos tapo n...

  • ONE nuotykių parkas

   by Marius with No Comments

   Su kiekvienu aplankytu nuotykių parku daromės ne tik ištvermingesni, bet ir išrankesni. Jau aiškėja, kurios kliūtys mums patinka, kurios nepati...

  • LABAS nuotykių parkas

   by Marius with No Comments

   Nespėjo įspūdžiai ataušti iš Lūšies Kelio, o mes jau lankomės LABAS nuotykių parke. Oras šiaip sau – lynoja, tad vaikų neimame, nors ir ...