Pramogų ir poilsio parkai Lietuvoje

Pramogų Parkai

Taurų nuotykių parkas

Posted by Marius on 2011/08/01 in Nuotykių parkas with No Comments


Tęsiame kelionę po Lietuvos nuotykių parkus. Šį kartą apsilankėme tėviškėje – Tauragės rajone. Nuo mokyklos laikų žinomos vietos tapo nebežinomomis, bet geraja prasme – viskas išgražėjo, apsitvarkė. Niekada nepagalvočiau, kad Tauruose galėtų atsirasti toks nuotykių parkas. Bet ėmė ir atsirado vieno žmogaus dėka.

Taurai yra Tauragės priemiestis, tačiau šis kaimas garsus savo istorija, kurios keletą nuotrupų papasakojo pats Taurų nuotykių parko savininkas, žinomas bekelės džipų entuziastas visoje Lietuvoje ir net Europoje Antanas Venckus. Nuotykių parkas yra įsikūręs šalia dvaro esančiame ąžuolyne. Tarpukario metais dar A.Smetonos laikais čia buvo įsikūręs Lietuvos armijos ulonų pulkas su savo žirgynu. Sovietiniais metais čia buvo karinis miestelis. Jei didžioji dalis Lietuvos nuotykių parkų neturi gilios istorijos, šis parkas gali ja pasididžiuoti.

Pasididžiuoti yra kuo ir be istorijos, nes žmonės ten ne informacinių stendų skaityti atvažiuoja. Žemaičiai – žmonės rimti, stiprūs ir užsispyrę. Vietoj to, kad eitų į Žaliąją arba Mėlynąją trasą, jie iš karto skuba į Juodąją ir… retas kuris teisingai ją pereina. Trasos čia sunkios, bet įdomios. Mes, kaip visada išbandėme Žaliąją trasą, kuri pasirodė gana ilga, kaip trasa, kuri paprastai skirta apšilimui. Raudonoji trasa įrengta gana aukštai – 10-12 metrų aukštyje. Įdomu tai, kad tinklas, kuris dažniausiai yra Raudonosios trasos pradžioje ten yra pabaigoje ir labai aukštai. Jį pereiti yra tikras iššūkis, nes aukštis didžiulis, o jėgų jau vis mažiau ir mažiau. Skrydžiai čia ilgi – apie 180 metrų, taigi tikrai smagu prieiti prie kiekvieno iš jų. Skriejama virš apačioje įrengto mažo parkelio vaikams su dviem tvenkiniais. Trasoje yra keletas lynų, kuriais einant tiesiog išsprūsta posakis „cirkas išvažiavo, o mane paliko…“ Tai ne tokie patys lynai, kuriais galima pereiti švilpaujant. Jie atlaisvinti taip, kad siūbuotų į visas puses. Kitur jie įtempti labiau, todėl juos lengviau pereiti. Tauruose jie specialiai padaryti sunkiau pereinami, nes kitaip Raudonoji trasa būtų itin paprasta. Raudonoji trasa kol kas ilgiausia, kurią esame išbandę – 768 metrai ilgio.

Parko lankytojai – aplinkinių miestelių gyventojai, kurie yra fiziškai stiprūs. Pabandykite 3 savaites pasidarbuoti šakėmis ir grėbliais, o tada nueikite į nuotykių parką. Raudonoji trasa tikrai gali pasirodyti per lengva tvirtiems raumenims. Vilniaus ir Kauno apskrityse esantys nuotykių parkai sutraukia miestietišką auditoriją, kuriai reikalingi šiek tiek lengvesni atrakcionai. Taurų medžiuose kabarojantis, teko girdėti iš viršaus ne vieną besigiriantį, kad jam Juodoji trasa tik atrodo rimta, o visos kitos – ne lygis… Tik stiprūs kaimo žmonės demonstruoja tokį pasitikėjimą savo jėgomis.

Vaikams šiame parke yra irgi ką veikti. Geltonoji trasa yra paprasta ir įkurta šiek tiek nuošaliau nuo visų kitų trasų. Šalia Geltonosios vaikų trasos įkurtas ir paprastas parkelis su kitokiomis lipynėmis ir supūnėmis. Visą parką išraizgė takeliai, kuriais vaikšto smalsuoliai, nedrįstantys lipti į viršų.

Tauragės nuotykių parkas gali pasigirti ir originaliomis atrakcijomis. Jau baigiamas įrenginėti viešbutis medyje. Tai paprastas nedidelis apvalus namelis medyje, iki kurio galima nueiti tik specialiais linguojančiais tiltais. Planuojama pastatyti bent 5 tokius namelius, kurie tarpusavyje būtų sujungti tilteliais, bet be jokios galimybės užlipti į juos nuo žemės. Tualetai ir dušai – administraciniame pastate, taigi su higiena viskas tvarkoje.

Nors parkas atidarytas tik birželio pabaigioje šiais metais, lankytojų savaitgaliais netrūksta. Aplink esančiuose pastatuose savininkas Antanas Venckus planuoja įrengti ir daugiau turistams ir miesto svečiams patrauklių objektų ir atrakcijų. Kitais metais parkas turėtų tapti populiarus visoje Žemaitijoje ir rimtai pakonkuruoti su „Lūšies keliu“ (HBH Juozo Alus) Žibininkuose, Kretingos rajone.

Pliusai

Naujas parkas, yra nemažai veiklos vaikams.

Trasos sudėtingos, bet ne per sunkios.

Yra kur pasivaikščioti, užkąsti ir praleisti ilgiau nei 2,5 valandos. Nelipantys į medžius irgi turi ką veikti, ne vien tik užvertę galvas stebėti kitus.

Minusai

Nuorodos į parką nelabai matomos, tad kai kam gali būti sunku surasti. Trūksta poros nuorodų iš Tauragės miesto pusės, kad ne vietiniai galėtų paprasčiau surasti.

Verdiktas

Labai geras parkas suaugusiesiems, kurie į nuotykių parką eina ne pirmą kartą, yra fiziškai stipresni ir aktyvesni. Taip pat trokštantiems iššūkių ir nebijantiems aukščio.

Štai video iš Taurų nuotykio parko – taip, kaip atrodo iš viršaus:

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=TrIijigSwyY’]

Taip pat keletas nuotraukų:

Nulipimas nuo trasos - irgi šioks toks iššūkis

Užlipimas ant Raudonosios ir Juodosios trasos

Viešbutis medyje

 

Pailsim?

 

Poilsis perėjus tinklą baisiame aukštyje

Geltonoji vaikų trasa

« previous post

ONE nuotykių parkas
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-content/themes/dojuniko/comments.php:54 Stack trace: #0 /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-includes/comment-template.php(1554): require() #1 /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-content/themes/dojuniko/single.php(53): comments_template() #2 /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/carrentm/...') #3 /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/carrentm/...') #4 /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/index.php(17): require('/home/carrentm/...') #5 {main} thrown in /home/carrentm/domains/pramogu-parkai.aprasymas.lt/public_html/wp-content/themes/dojuniko/comments.php on line 54